هفته کاری سخت فضانوردان سایوز شروع شد

الکسی آوچینین(Ovchinin Aleksei) و نیک هیگ (Hague Tyler) به عنوان گروه اصلی سرنشینان ناو کیهانی سایوز ام.اس-10(Soyuz MS-10) یکی از دشوارترین مراحل کار خود را در مرکز آموزش فضانوردان روسیه واقع در حومه مسکو شروع کردند.

هفته کاری سخت فضانوردان سایوز شروع شد

به گزارش خبرنگاران، این دوره تمرینی یک هفته طول خواهد کشید و تکلیف نهایی گروه اصلی و جانشین را معلوم خواهد نمود. گروه جانشین شامل اولگ کانوننکو(Kononenko Oleg) فضانورد روسکاسموس(Roskosmos) و دیوید سن ژاک (Saint-Jacques David) فضانورد سازمان فضایی کانادا(Canadian Space Agency -CSA) هستند.

طی این یک هفته دو گروه بطور جداگانه آخرین تمرین های زندگی روزانه در ایستگاه فضایی بین المللی در شبیه سازهای مرکز آموزشی گاگارین واقع در شهر ستاره ای انجام خواهند داد. در خاتمه این دوره، هر دو گروه باید در امتحان دشواری شرکت نمایند تا معین گردد آیا برای انجام ماموریت به عنوان اعضای پنجاه و هفتمین گروه اعزامی به ایستگاه فضایی بین المللی آمادگی کافی را کسب نموده اند یا خیر.

در روز اول آلکسی اووچینین، تمرین را از نیم ساعت زودتر از برنامه کاری ایستگاه شروع کرد اما همکار او، نیک هیگ بعد از ظهر، به وی پیوست. این دو نفر باید مطابق برنامه اعلام گردیده از سوی کارشناسان مرکز، یک روز معمولی در مدار را طی نمایند. اهداف اصلی معین گردیده توسط گروه مربیان مرکز برای روز اول، جایگزینی برخی قطعات در سامانه تامین نیرو، کار با تجهیزات معمولی ایستگاه، پژوهش های پزشکی و عملیات داخلی، همچنین انجام یکی از آزمایش های علمی است که برنامه ریزی گردیده در ماموریت مداری شان انجام دهند.

برنامه کار روزانه فضانوردان در ایستگاه فضایی بین المللی از ساعت 6 صبح(بوقت گرینویچ) با بیدارباش، نظافت، ورزش و صبحانه شروع می گردد.

بطور معمول آنها کار اصلی را از ساعت 7.5 شروع می نمایند. تماس صبحگاهی با مرکز راهنمایی پرواز برای آنالیز برنامه کار آن روز، کار با دستگاههای ورزشی موجود در ایستگاه به عنوان یک بخش ضروری جهت حفظ سلامتی و نشاط، انجام آزمایش های پیش بینی گردیده مانند زمینه های زیست شناسی، اخترشناسی، زمین شناسی، کنترل کار دستگاه ها، از جمله اجزای برنامه یک روز معمولی ساکنان ایستگاه بشمار می رود.

وظایف کاری فضانوردان بطور معمول حدود 1730 یا 1800 خاتمه می پذیرد و آنها می توانند به استراحت بپردازند.

الکسی آوچینین و نیک هیگ قرار است با ناو کیهانی سایوز ام.اس-10 از 11 اکتبر امسال میلادی سفری به ایستگاه فضایی بین المللی را شروع نمایند که تا 15 آوریل 2019 طول خواهد کشید. در برگشت به زمین فضانورد امارات آنان را همراهی خواهد نمود.

هزا المنصوری و سلطان النیادی شهروندان اماراتی هم اکنون در مرکز آموزش فضانوردان روسیه مشغول آماده سازی برای سفر به فضا هستند. یکی از این دو نفر که آمادگی بیشتری داشته باشد قرار است با ناو سایوز ام.اس-10 در آوریل 2019 به ایستگاه فضایی بین المللی سفر کند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "هفته کاری سخت فضانوردان سایوز شروع شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هفته کاری سخت فضانوردان سایوز شروع شد"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید