داورزنی: مجمع تکلیف ریاست فوتبال را معلوم می نماید، بازی پرسپولیس، ملی است

معاون وزیر ورزش و جوانان در خصوص وضعیت رئیس فدراسیون فوتبال با توجه به قانون منع به کارگیری بازنشسته ها تاکید نمود که مجمع تکلیف ریاست این فدراسیون را معین خواهد نمود.

داورزنی: مجمع تکلیف ریاست فوتبال را معلوم می نماید، بازی پرسپولیس، ملی است

به گزارش خبرنگاران، محمدرضا داورزنی، معاون وزیر ورزش و جوانان در مراسم سالگرد درگذشت مرحوم پورحیدری اظهار کرد: به جامعه فوتبال و هواداران هر دو تیم پرسپولیس و استقلال تبریک می گویم. نگاه همه مردم ما به بازی روز شنبه پرسپولیس یک نگاه ملی است. برای مردم دیگر رنگ قرمز و آبی فرقی ندارد. همه دوست دارند که هم میزبان خوبی باشیم و فرهنگ و ادب خودمان را به جهان نشان دهیم و هم نتیجه خوبی بگیریم. کار کمی سخت شده است اما غیر ممکن نیست. مطمئن هستم با دعای خیر مردم و حضور پرشور مردم در استادیوم می توانیم شاهد خلق یک حماسه باشیم.

او ادامه داد: ان شاءلله که این اتفاق خوب بیفتد، چون به هر ترتیب ما شاهد مراسم پایانی لیگ قهرمانان خواهیم بود که جز مراسم های مهم است.

داورزنی در خصوص معین شدن وضعیت روسای فدراسیون فوتبال با توجه به قانون منع به کار گیری بازنشسته ها بیان نمود: با توجه به اینکه اساس نامه فدراسیون فوتبال تکلیف را روشن نموده و ما هم نظرمان این است که تصمیم کلی را برای فدراسیون فوتبال خود مجمع باید بگیرد. مجمع برای آینده فدراسیون تصمیم می گیرد. مجموعه فدراسیون ها نهادهای عمومی هستند که غیر دولتی هستند اما طبیعی است که مجمع فدراسیون فوتبال در مورد شرایطش تصمیم گیری خواهد نمود.

او اضافه کرد: نامه ای به فدراسیون فوتبال نداده ایم. قانونی ابلاغ شده است. به همه دستگاه ها ابلاغ شده است. بهتر از همه خود فدراسیبون ها می دانند که شامل این قانون می شوند یا نه. همه فدراسیون ها نهاد عمومی غیردولتی هستند. برای فوتبال نه نامه نوشته ایم نه چیز دیگر. بحث این است که مجمع عمومی فدراسوین فوتبال باید برای فدراسیون و آینده آن تصمیم بگیرد. نکته اینجا است که همه ما باید قانون را رعایت بکنیم. همه دوستان هم قانون را رعایت خواهند کرد. چند فدراسیون کارشان اجرا شده و باقی هم انجام می گردد.

داورزنی بیان نمود: روسایی که بازنشسته هستند و از بحث ایثارگری استفاده کردند و به کارشان ادامه دادند اکنون شامل این قانون می َوند و باید قانون را رعایت نمایند. اختلاف نظرهایی بر روی تفسیر قانون وجود دارد و نمی خواهیم حرفی بزنیم که برداشت دیگر گردد. البته اکنون در فدراسیون ها کسی را نداریم که بگوید از قانون تمکین نمی نماید. در مجموع مجمع عمومی فدراسیون فوتبال درباره آینده فوتبال تصمیم می گیرد. نگاه وزارت ورزش و دولت دخالت در امور فدراسیون ها نیست. همه فدراسیون ها می دانند که چه افرادی بازنشسته هستند.

معاون وزیر ورزش توضیح داد: این برای ورزش نیست. تمام بخش ها و نهادهای دولتی شامل این مصوبه هستند. برخی مطرح می نمایند دولت دنبال این کار است. در این شرایط دولت طبق قانون باید بسیاری از مسوولان خود را تغییر دهد. افرادی که از موضوع ایثارگری استفاده نموده اند را جابه جا کند. بحث فدراسیون فوتبال هم بحثی است که انشالله خود مجمع عمومی تصمیم گیری می نماید.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "داورزنی: مجمع تکلیف ریاست فوتبال را معلوم می نماید، بازی پرسپولیس، ملی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "داورزنی: مجمع تکلیف ریاست فوتبال را معلوم می نماید، بازی پرسپولیس، ملی است"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید