اصلاحات عربستان باعث تقویت رشد اقتصادی می گردد

به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، یک مقام ارشد صندوق بین المللی پول بیان کرد: عربستان سعودی اصلاحات اقتصادی خود را به پیش می برد و علی رغم هرگونه تاخیر در فروش سهام غول نفتی ملی این کشور یعنی آرامکو، سال جاری اقتصاد غیر نفتی آن رشد خواهد نمود.

اصلاحات عربستان باعث تقویت رشد اقتصادی می گردد

تیم کالن، رئیس پروژه عربستان سعودی در صندوق بین المللی پول، پس از ارائه مشاوره های سالانه به دولت عربستان سعودی، به خبرنگاران گفت: آرامکو یک بخش از برنامه اصلاح اقتصادی بود و سایر بخش های این برنامه به خوبی پیش می روند.

او گفت که پیش بینی صندوق بین المللی پول از شتاب دریافت رشد اقتصادی در سال های آینده بر اساس انتظار از این است که طیف گسترده ای از اصلاحات اقتصادی ادامه داشته باشند و این شامل تاثیر اولین ارائه عمومی سهام آرامکو نبوده است.

منابع صنعتی این هفته به رویترز خبر دادند که اولین ارائه 5 درصد از سهام آرامکوی سعودی که قرار بود سال جاری انجام گردد و برای دولت 100 میلیارد دلار درآمد داشته باشد، به تعویق افتاده و به تاریخ نامعلومی موکول گردیده است.

کالن گفت: اگر عربستان سایر اصلاحات اقتصادی، شامل گام هایی برای بهبود فضای تجاری، ایجاد اشتغال و تقویت سرمایه گذاری های امن را انجام دهد، چشم انداز اقتصادی آن مثبت خواهد بود.

منبع: خبرگزاری مهر

به "اصلاحات عربستان باعث تقویت رشد اقتصادی می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با اصلاحات عربستان باعث تقویت رشد اقتصادی می گردد

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید